BUREAU VERITAS pomáhá společnosti Jizerské pekárny, s.r.o. rozvíjet aktivity v ekologické produkci potravin

News

BUREAU VERITAS pomáhá společnosti Jizerské pekárny, s.r.o. rozvíjet aktivity v ekologické produkci potravin

18 Kvě. 2022

Společnost Jizerské pekárny, s.r.o. si v roce 2020 vybrala BUREAU VERITAS jako partnera pro rozvoj aktivit v ekologické produkci potravin a nám je ctí, že ji dodnes můžeme pomáhat v budování důvěry u zákazníků a doprovázet na cestě k udržitelnějšímu podnikání.

Při roční kontrole jsme v Jizerských pekárnách prověřovali plnění pravidel ekologické produkce, pekárny opět prokázaly svůj závazek vůči kvalitě a původu surovin obsažených v jejich výrobcích a díky tomu úspěšně obhájily certifikát pro výrobu a distribuci BIO produktů, gratulujeme!

„Zabezpečit produkci BIO pečiva je provozně i logisticky poměrně složitá záležitost a má řadu úskalí. Ekologicky pěstované obilí má díky absenci umělých hnojiv až o polovinu nižší výnosy než konvenční a rozdílný je i obsah lepkových bílkovin v zrnu a v pekařské jakosti. To se samozřejmě odráží jednak na ceně BIO mouky, ale je potřeba i nutná dávka pekařského fortelu, aby těsto vykynulo a dál pracovalo tak, jak má. Naši mistři pekaři to skvěle zvládli a díky certifikátu pro výrobu BIO produktů od Bureau Veritas stoupla prestiž naší pekárny nejen u našich obchodních partnerů, ale otevírají se nám nové možnosti, jak rozšířit portfolio výrobků i odběratelů.“  - Doplnila Marie Kovářová, obchodní ředitelka ve společnosti Jizerské pekárny, s.r.o.

Chcete Vašim výrobkům také dodat punc kvality? Klikněte zde a zjistěte, jak Vám můžeme pomoci v oblasti zemědělství a potravin.