Ke stažení zdarma: Souhrn informací o včerejším přijetí CSRD směrnice

News

CSRD směrnice: Úvod do ESG a příručka o CSRD ke stažení zdarma

11 Lis. 2022

CSRD, NFRD, ESG, ESG reporting, report o udržitelnosti, nefinanční reporting, CSR. Dnes často skloňované pojmy související s legislativou, která v České republice zasáhne přibližně 1 167 firem a bezmála dalších 50 000 v EU.

10. 11. 2022 oficiálně došlo k přijetí CSRD směrnice o nefinančním (ESG) reportingu, podle které budete přímo nebo nepřímo vykazovat z více jak 82 metrik a 1144 datových bodů a 28. 11. 2022 Evropská rada CSRD směrnici schválila s konečnou platností.

Zbývá tedy jen 360 dní (od 5. 1. 2023) než CSRD ovlivní vaši společnost. Je pouze na vás, zda z toho pro váš byznys uděláte příležitost nebo slabinu, kvůli které ztratíte potenciální zákazníky, investory, partnery a kterou vaše konkurence využije k získání lepší pozice na trhu.

Chcete u zákazníků a finančních partnerů vybudovat pověst zodpovědné firmy, ulehčit životnímu prostředí, nebát se nákladů spojených s necháním všeho na poslední chvíli, přilákat kapitál a otevřít si dveře k novým příležitostem? Připravili jsme stručný rozhovor, který vás během 7 minut uvede do tématu ESG.

Nezapomeňte si níže bezplatně stáhnout také CSRD příručku obsahující cenné informace, které by neměly uniknout žádné firmě spadající přímo či nepřímo pod reportovací povinnost dle CSRD směrnice.  

Obsah CSRD příručky:

  1. Představení CSRD.
  2. Klíčové poznatky o aspektech CSRD (co, proč, novinky, rozšíření působnosti).
  3. Nejzásadnější informace o CSRD směrnici – dvojí materialita, digitální označování, srovnání NFRD vs CSRD, povinná verifikace.
  4. Seznam průřezových EU standardů ESRS 1, ESRS 2 pro vykazování udržitelnosti.
  5. Čtyři kroky k přípravě na implementaci CSRD směrnice.

Selžete-li v přípravě, připravujete se na selhání. Formulář vyplníte za necelou minutu a za chvíli v e-mailu máte informace, které vám v přípravě na ESG a CSRD pomohou.