UHLÍKOVÁ STOPA: JAK SE VYHNOUT GREENWASHINGU A NEZTRATIT DOBROU POVĚST?

News

UHLÍKOVÁ STOPA:

JAK SE VYHNOUT GREENWASHINGU A NEZTRATIT DOBROU POVĚST?

14 Dub. 2022

Už jste slyšeli o pojmu „greenwashing“? Jedná se o formu dezinformace, která je šířena za účelem klamání spotřebitele o environmentálně pozitivním dopadu společnosti, produktu nebo služby.

Problém společností, které se greenwashingu dopouštějí, nastává ve chvíli, kdy jsou po nich požadovány auditovatelné záznamy k prokázání jejich tvrzení o environmentálním závazku a snižování uhlíkové stopy. Pokud je nedokážou doložit, riskují přinejmenším ztrátu image a důvěry u jejich partnerů i zákazníků.

Je zásadní si uvědomit, že greenwashing je právně postihnutelný a existují postupy usilující o jeho eliminaci, jako například výklad směrnice EP 2005/29/ES o nekalých obchodních praktikách vůči spotřebitelům (z prosince 2021), taxonomie udržitelných činností či směrnice o Due Diligence podniků v oblasti udržitelnosti (nový návrh).

Pokud se chcete vyhnout greenwashingu, ztrátě image vaší značky a ukázat, že děláte maximum pro snížení uhlíkové stopy a negativního dopadu na životní prostředí, měli byste si zvolit spolehlivého partnera, jako je například BUREAU VERITAS, který vám pomůže uhlíkovou stopu vypočítat či prokázat, že jsou vaše environmentální tvrzení a údaje o snižování uhlíkové stopy přesné, nezkreslené a nezávisle ověřené.

Jsme držiteli akreditace pro normu ISO 14065, podle které dokážeme ověřit výkazy skleníkových plynů (GHG). Uhlíkovou stopu společnosti umíme spočítat podle ISO 14064, produktu či služby dle ISO 14067 a mimo kvantifikace pomůžeme s ověřením již existujících výpočtů či provedením Due Diligence.

VAŠI UHLÍKOVOU STOPU SPOČÍTÁME V 6 FÁZÍCH:

Image
Fáze projektu měření uhlíkové stopy společnosti od Bureau Veritas

POKUD SE O UHLÍKOVÉ STOPĚ CHCETE DOZVĚDĚT VÍCE, POSLECHNĚTE SI NÁŠ BV TALKS PODCAST: