BV Rozhovor - podniková ekologie

News

Video rozhovor na téma podnikové ekologie a jak vypadá cirkulární ekonomika v praxi

12 Zář. 2023

Natočili jsme pro vás rozhovor s odborníkem na podnikovou ekologii, Ondřejem Martínkem, který spolupracuje s Bureau Veritas už sedm let. Cílem podnikové ekologie je dosažení udržitelného rozvoje v souladu s legislativou. 

Je potřeba neustále sledovat aktuální informace ve všech oblastech, i co se týče legislativy a dalších různých požadavků. Jedním z nejznámějších systémů pro řízení ochrany životního prostředí je ISO 14001, tato norma pomáhá firmám zvyšovat jejich ekologickou udržitelnost. 

Poslední dobou se velmi často hovoří o cirkulární ekonomice neboli o oběhovém hospodářství. Jedná se o model výroby a spotřeby, kdy se materiál opakovaně využívá a není likvidován. Většina společností dříve fungovala na tzv. lineárním modelu, kdy došlo k výrobě produktu, jenž se pak zlikvidoval.

Problematika podnikové ekologie je široká a neustále se mění, proto je potřeba sledovat aktuální vývoj a neustále se v tomto oboru vzdělávat. Ondřej Martínek pomáhá firmám s dokumentací, se zpracováním hlášení, provádí pravidelné kontroly a audit. Mezi nejčastější problémy, které se týkají podnikové ekologie, patří oblast odpadů, dále oblast obalů a havarijní připravenost.  

Poslechněte si celý rozhovor, kde se dozvíte další důležité informace o problematice podnikové ekologie.

Pokud se zrovna zabýváte ve vaší firmě oblastí podnikové ekologie a odpady, kontaktujte nás, my se s  Vámi spojíme a vše vyřešíme.