GMO_jablko

News

ZÁSADNÍ ZPRÁVA O PŘÍZNIVÉM VÝVOJI STANDARDU „BEZ GMO“

9 Bře. 2021

Vážení klienti,  

Rádi bychom Vás informovali o aktuální a velmi důležité zprávě! V minulém týdnu přišla zásadní zpráva o příznivém vývoji standardu „Bez GMO“, jehož vlastníkem je Spolek pro komodity a krmiva.  

V uplynulém roce 2020 došlo k významnému kroku a po roční, velice intenzivní práci, byl na konci roku 2020 Standard „Bez GMO“, verze 2.0, uznán ze strany společnosti VLOG „jako rovnocenný“. 

Z výčtu uvádíme několik zásadních, faktických informací, které se týkají zejména certifikovaných společností: 

  • Zveřejnění nového znění Standardu bylo provedeno k datu 1. 1. 2021 na webových stránkách.  

  • S ohledem na vydání nové verze již uznaného Standardu bude ukončena platnost verze 1.0 Standardu Bez GMO, a to s přechodovým obdobím do 30. 6. 2021, kdy bude původní Standard zrušen. Z toho tedy vyplývá, že do data 30. 6. 2021 musí všechny certifikované společnosti reagovat na změny a zavést požadavky verze 2.0 Standardu „Bez GMO“.  

Stávající certifikáty vydané společnostem podle předešlé verze Standardu (verze 1.0) zůstávají v platnosti do data uvedeného na certifikátu, avšak nejsou uznány jako rovnocenné! 

Tento krok je skutečně významnou událostí a milníkem pro řadu českých podnikatelských subjektů z oboru krmiv, potravin, dopravy atd. My věříme, že Vás toto oznámení potěšilo, a že díky vzájemné harmonizaci Standardů dojde k nemalému rozvoji obchodních aktivit, stejně tak i k finančním úsporám v nákladech dotčených společností. 

Pokud potřebujete více informací, nebo pomoc, neváhejte nás kontaktovat, jsme tu pro Vás!