TISAX

Certifikace TISAX®: Získejte důvěru lídrů v automotive

Lídři automobilového průmyslu certifikaci TISAX® nekompromisně vyžadují po dodavatelích a své požadavky čím dál více zpřísňují. Vzhledem k očekávanému novému modulu pro TISAX® se navíc proslýchá, že Volkswagen bude od roku 2023 vyžadovat po dalších 5000 dodavatelích certifikaci tohoto standardu.

Zkrátka, ať už se vaše spolupráce týká finančních služeb, eventů, fotografování, marketingu, práce s dokumenty, prototypy či dodávání/výroby do automobilového průmyslu, bude po vás certifikace TISAX® s největší pravděpodobností požadována.

Chcete-li získat důvěru velkých hráčů na trhu, udržet krok s konkurencí a otevřít si dveře k novému byznysu, budete potřebovat svůj TISAX® label.

STÁHNĚTE SI ZDARMA TISAX® PŘÍRUČKU A MĚJTE U SEBE DŮLEŽITÉ INFORMACE
Bureau Veritas jsme TISAX® úspěšně certifikovali u 152 firem. Jsme formálně uznaní sdružením ENX pro poskytování auditů dle tohoto standardu, které provádí kvalifikovaní čeští auditoři.  

CO JE TISAX®?

Certifikace TISAX® zvyšuje informační bezpečnost v dodavatelských sítích a snižuje míru kybernetického rizika, například se zřetelem na ochranu správy prototypů nebo infrastrukturu průmyslových procesů. 

 • Systém auditu a výměny TISAX® (Trusted Information Security Assessment Exchange, česky důvěryhodná výměna hodnocení informační bezpečnosti) pro ISA.
 • Německá asociace automobilového průmyslu (VDA) a ENX, tým informační bezpečnosti, zdokonalili normu založenou na požadavcích ISO/IEC 27001, doplněnou o katalog hodnocení informační bezpečnosti (ISA), vytvořený VDA, a speciálně upravený pro potřeby automotive.
 • TISAX® používají všechny členské společnosti jak pro své interní účely, pro zabezpečení svých informací, tak pro zabezpečení výměny informací se svými dodavateli produktů a služeb tak, aby důvěrná data těchto společností zůstala důvěrnými.

JAK TISAX® FUNGUJE?

 • Každá společnost, která si přeje být uznána jako „TISAX® compliant“, musí vyplnit registrační dotazník, v němž uvede rozsah a hloubku hodnocení.
 • Po získání ID „účastníka“ může začít proces hodnocení auditorskou společností. 
 • BUREAU VERITAS realizuje audity po celém světě a disponuje uznávanými, kvalifikovanými českými auditory pro TISAX®.

výhody Certifikace TISAX®

 • Zralost organizace

  S TISAX® poskytujete vašim partnerům a zákazníkům důkaz, že vaše společnost zodpovědně přistupuje k ochraně dat a informací a je schopna vyhovět nejvyšším požadavkům v informační bezpečnosti.

 • Důvěra lídrů v automobilovém průmyslu

  Díky TISAX® vyšlete na trh jasnou zprávu o vašem závazku vůči zabezpečení informací. Získáte důvěru největších lídrů na trhu a otevřete si dveře k novým zakázkám.

 • Prevence rizik

  TISAX® dodá důvěryhodnost a pomůže v předcházení nedorozumění a rizik při výměně dat, což usnadní správné zacházení s informacemi vašich partnerů a klientů.

 • Získáte uznání

  Od jednoho z předních certifikačních orgánů pro automobilový průmysl a dáte vašim klientům a partnerům najevo, že jste s nimi na „jedné lodi".

CO TISAX® POKRÝVÁ?

 • Rozsah a úroveň hodnocení jsou předběžnými kroky k vymezení rozsahu působnosti hodnocení.
 • Cíle hodnocení se mapují přímo z modulů VDA ISA na základy informační bezpečnosti, v napojení na třetí strany a s akcentem na ochranu prototypů a dat. Úroveň hodnocení lze definovat mezi vysokou a velmi vysokou.
 • S ohledem na rozsah je možné z požadavku TISAX® zvolit 3 varianty (zúžený, normální a rozšířený), z nichž pouze rozšířený rozsah vede k formálnímu označení TISAX®. TISAX® se zaměřuje na zacházení s partnerskými (tj. klientskými) informacemi a hodnocení jsou přizpůsobena aktuálním úkolům a relevantním místům.

JAK S NÁMI PROBÍHÁ SPOLUPRÁCE?

 • NEZÁVAZNĚ SE SPOJÍME

  Sdělíte nám vaše očekávání a požadavky, kterými se budeme řídit.

 • VYPRACUJEME NEZÁVAZNOU CENOVOU NABÍDKU

  Transparentně vám v ní představíme všechny postupy, plánované aktivity, časové rozsahy a ceny.

 • PODÍVÁME SE NA VAŠI SPOLEČNOST

  A zvolíme vhodnou strategii, díky které certifikační proces co nejméně ovlivní její chod.

 • VYPRACUJEME PROJEKTOVÝ HARMONOGRAM

  Budete přesně vědět, co se bude dít, kdy, proč a kdo za to bude zodpovědný. Následně zmobilizujeme tým odborníků, vše vám přizpůsobíme a pustíme se do práce.

PROČ BUREAU VERITAS?

1. Máme praktické zkušenosti. TISAX® jsme úspěšně certifikovali u 152 společností. 

2. Jsme formálně uznaní sdružením ENX pro poskytování auditů podle TISAX® standardu.

3. TISAX® audity vykonávají kvalifikovaní čeští auditoři. 

4. Přinášíme administrativní úlevu. Všechny služby máte pod jedním smluvním vztahem, od jednoho partnera a s jednou kontaktní osobou. 

5. Jsme lokální partner s globálním know-how.  82 000 zaměstnanců ve 140 zemích světa jsou vám plně k dispozici, ať už se s vaším podnikáním rozhodnete růst kamkoli.

Kontaktujte nás, zcela nezávazně společně projdeme možnosti vedoucí k úspěšnému certifikačnímu procesu a získání vašeho TISAX® labelu, rozhodnete se na základě faktů a vlastních poznatků. 

Potřebujete podrobnější informace nebo školení?

SOUVISEJÍCÍ DOKUMENTY KE STAŽENÍ

TISAX® je majetkem značky sdružení ENX. Bureau Veritas je formálně uznána sdružením ENX za provedení auditu TISAX®.