Tisax

News

Co je to TISAX®, pro koho je důležitý a jak se připravit na certifikaci?

18 Srp. 2021

CO JE TO TISAX®

Poskytovatelé a dodavatelé služeb v automobilovém průmyslu každý den zpracovávají velice citlivé informace svých partnerů a klientů. Ti proto požadují důkazy o dodržování striktních požadavků na bezpečnost dat a informací.

Z tohoto důvodu začátkem roku 2017 sdružení ENX (European Network Exchange) vyvinulo standard nazvaný „TISAX®“ - Trusted Information Security Assessment eXchange (důvěryhodné hodnocení informační bezpečnosti). TISAX® vychází z požadavků VDA, ISA a je postaven na klíčových prvcích normy ISO/IEC 27001 (VDA je Německá asociace automobilového průmyslu a ISA je zkratka pro: „Information Security Assessment“ – hodnocení informační bezpečnosti).  

PRO KOHO JE TISAX® DŮLEŽITÝ

Potřebu certifikace TISAX® zavádí automobilový průmysl pro všechny, kteří jakkoli působí v této oblasti (výrobci i dodavatelé). Ať už se Vaše spolupráce týká finančních služeb, eventů, fotografování, marketingu, práce s dokumenty či výroby/dodávání do automobilového průmyslu, bude po Vás certifikace TISAX® požadována.

TISAX® byl vyvinut proto, aby všem v oblasti automobilového průmyslu umožnil prokazovat jejich závazek vůči zabezpečení dat, informací a návrhů prototypů. Poskytuje rámec pro posuzování vyspělosti informačních bezpečnostních systémů na základě oborově specifických kritérií, zvyšuje informační bezpečnost v dodavatelských sítích a snižuje míru kybernetického rizika.

JAK SE PŘIPRAVIT NA CERTIFIKACI

#TIP: STÁHNĚTE SI ZDARMA TISAX® PŘÍRUČKU A MĚJTE U SEBE DŮLEŽITÉ INFORMACE 

S přípravou na certifikaci výrazně pomůže zavedení a certifikace normy ISO/IEC 27001, která je pro vstupní hodnotící kritéria důkazem toho, že je u Vás již zaveden a certifikován systém řízení informační bezpečnosti (ISMS).

Dále Vás v rámci přípravy můžeme na našem školení seznámit se souborem postupů pro TISAX®, vyplňováním ISA dotazníku a řízením informační bezpečnosti v souladu s ISMS a TISAX®. Doporučujeme také školení interního auditora, připraví Vás na roli, která je pro samotnou certifikaci klíčová. Můžete využít i náš audit předběžného hodnocení nebo GAP analýzu pro zjištění toho, zda je Vaše organizace připravena na certifikaci.

Klikněte ZDE a zjistěte, jak TISAX® funguje, jaké výhody Vám přinese a co pokrývá.

Nový modul TISAX® - Co očekávat?

Vzhledem k očekávanému novému modulu pro TISAX® se proslýchá, že Volkswagen bude od roku 2023 vyžadovat po dalších 5000 dodavatelích certifikaci tohoto standardu. Rozhodli jsme se proto vyzpovídat našeho auditora TISAX®. Během 18 minut získáte cenné informace, praktické postřehy a zjistíte, co očekávat od nového modulu i jaký to bude mít dopad na již certifikované společnosti.

Bureau Veritas má za sebou úspěšnou certifikaci 152 firem a je oficiálně uznávaným poskytovatelem auditů TISAX®, které provádí kvalifikovaní čeští a slovenští auditoři. TISAX® je majetkem značky sdružení ENX. Bureau Veritas je formálně uznána sdružením ENX za provedení auditu TISAX® a ENX