Compass Group Czech republic s.r.o., první a zároveň jediné gastro v Česku, které úspěšně získalo protikorupční certifikaci ISO 37001 od Bureau Veritas

News

Compass Group Czech republic s.r.o., první a zároveň jediné gastro v Česku, které úspěšně získalo protikorupční certifikaci ISO 37001 od Bureau Veritas

11 Říj. 2022

25 let na trhu, 4 000 zaměstnanců, 130 000 jídel denně, čtyři sta restauračních zařízení a provozoven, velké zakázky pro stovky firem, objednávky potravin, zboží a služeb za miliony. V takovém prostředí se nekalostem a korupci může dařit, avšak ne ve společnosti Compass Group Czech Republic, s.r.o., která se proti neetickým obchodním praktikám a úplatkářství již léta vymezuje, a navíc dobrovolně splnila požadavky mezinárodní normy proti úplatkářství ISO 37001: 2016 a úspěšně prošla naším certifikačním procesem.

To, že se firma sama přihlásí o certifikaci ISO 37001, není samozřejmost, proto gratulujeme celému týmu, který se podílel na tomto úspěchu! Můžeme s hrdostí potvrdit, že v rámci sektoru veřejného stravování je Compass Group Czech Republic, s.r.o. jedinou firmou v Česku, která tento prestižní certifikát získala a že jejich fungování, řízení a procesy jsou systémově nastavené tak, aby z principu minimalizovali rizika korupčního jednání.

„Mezinárodně uznávaný certifikát, založený na principech nejlepší světové praxe, je zárukou pro investory, naše dodavatele a zákazníky, že jsme maximálně transparentní a důvěryhodní. Nejedná se o žádnou jednorázovou záležitost, ale o dlouhodobý proces, kdy budeme každoročně auditorům prokazovat trvalé plnění všech podmínek a hledat způsoby dalšího zlepšování,“ popisuje přínos certifikace Barbora Hatiarová, která má v Compass Group na starost oblast kvality, životního prostředí a bezpečnosti.