CSELEARNING

News

Jak vylepšit kybernetickou bezpečnost Vaší společnosti a eliminovat rizika

13 Zář. 2021

Phishing, malware, ransomware, krádeže identity, narušení dat. Kyberútoky hrozí stále častěji. Útočníci plánují cílené útoky a jejich metody jsou čím dál sofistikovanější. Mnoho organizací nemá jasný přehled o své bezpečnosti. Přitom průměrná cena ztráty dat je dle studie IBM z roku 2021 vyčíslena na 4,24 milióny dolarů, a to není zrovna nejméně.

Mezi největší rizika z hlediska kyberbezpečnosti stále patří vlastní zaměstnanci. Jsou často vystaveni různým útokům a praktikám sociálního inženýrství. V dnešní digitální době plné hrozeb proto organizace mají zodpovědnost za to, aby si všichni jejich zaměstnanci byli vědomi kybernetických rizik a věděli, jak je rozpoznat, správně na ně reagovat a nahlašovat je.

Existuje řada norem, které se věnují problematice kyberbezpečnosti. Povědomá by Vám mohla být norma ISO / IEC 27001 či TISAX pro automobilový průmysl. Ty se však přímo nezaměřují na průběžné zvyšování povědomí zaměstnanců o kyberbezpečnosti. Právě to je navíc jedním z požadavků ISO 27001, ale hlavně klíčem k ochraně Vašich dat, systémů, a nakonec i Vašeho podnikání před přerušením provozu a přímými nebo nepřímými finančními ztrátami.

Nejvhodnější je proto zvolit a nastavit vzdělávací program, který bude průběžně zvyšovat povědomí o kyberbezpečnosti Vašich zaměstnanců, informovat je o hrozbách a udržovat jejich bdělost. Pro tento účel je ideální forma e-learningu, která by měla nabízet možnost přizpůsobit lekce, simulace a obsah na míru těm nejrizikovějším skupinám uživatelů a podávat detailní informace o tom, jak si vedou.

BUREAU VERITAS Vám nabízí moderní e-learning poskytovaný skrze uživatelsky přívětivou platformu, který se zaměřuje na aktuální témata kyberbezpečnosti formou microlearningu. Platforma pro Vaše zaměstnance dokáže doporučit konkrétní moduly, postupy a její administrátor přehledně vidí všechna data o školení.  

K dispozici je tlačítko pro hlášení phishingu, simulace útoků, které se dají automatizovaně odesílat všem nebo vybraným zaměstnancům s možností průběžného sledování jejich stavu. Nebo i dashboard s reporty podávající informace o tom, kteří z Vašich zaměstnanců či oddělení představují největší riziko. Pokud se chcete dozvědět více, stačí kliknout ZDE.

Ať už s námi nebo bez nás, vždy se snažte dbát na zvyšování povědomí o kybernetické bezpečnosti svých zaměstnanců. Pokud jste neslyšeli 2. díl BV Talks, poslechněte si ho, odhalte zákulisí kyberútoků a přijďte na to, které hrozby jsou aktuální, a jak se chránit: