ISO 27001

News

Nečekejte na bezpečnostní incident a investujte včas do ochrany svých citlivých informací

31 Srp. 2021

Investice do informační bezpečnosti jsou pro organizace smysluplné někdy až ve chvíli, kdy nastane bezpečnostní incident, a to už většinou bývá pozdě. Rizik je přitom v této oblasti více než dost, proto je nutné je řídit a snažit se jim předcházet. Právě norma ISO/IEC 27001 se řízení rizik informační bezpečnosti věnuje.

Její zavedení už dávno neposkytuje „jen“ konkurenční výhodu. Minimalizuje také bezpečnostní rizika. Je základem pro plnění požadavků zákona o kybernetické bezpečnosti (č. 181/2014Sb.). Stále častějším požadavkem ve veřejných zakázkách (zák.137/2006Sb.). Především Vám pomůže předcházet různým útokům, hrozbám a nepříjemným situacím. Pokud k nim ale přesto dojde, budete mít připravené procesy, které Vám pomohou ušetřit další náklady, ochránit „image“ Vaší organizace a zvládnout tyto situace.

Tato mezinárodně uznávaná norma definuje požadavky na systém řízení bezpečnosti informací (ISMS). Zavedení certifikovaného ISMS má za cíl poskytnout Vaší organizaci návod k tomu, aby při řízení informační bezpečnosti nahradila reaktivní přístup proaktivním. Aby věděla, jak účinně identifikovat a analyzovat rizika, zvýšit bezpečnost a eliminovat možné poškození, zcizení nebo ztrátu informačních aktiv.

S certifikátem ISO/IEC 27001 uděláte první krok k vybudování organizace, která je odolnější proti kybernetickým hrozbám. Poskytněte Vašim partnerům a klientům záruku toho, že jsou u Vás jejich data v bezpečí, že s nimi nakládáte zodpovědně a ISMS je u Vás na vysoké úrovni.

Jsme pro Vás spolehlivým partnerem i v této oblasti. Audit od akreditované společnosti BUREAU VERITAS Vám pomůže provést inventuru aktiv, identifikovat jejich hodnotu a přehledně je roztřídit dle kategorií. Disponujeme uznávanými a kvalifikovanými auditory, kteří normu ISO/IEC 27001 certifikují a zavádějí s velkou mírou profesionality.

V rámci našich školení Vás rovněž můžeme seznámit s požadavky této normy, nebo z Vás udělat Interního auditora bezpečnosti informací pro Vaši organizaci.

Kybernetickou bezpečností se bude zabývat také 2. díl BV Talks. Odebírejte náš YouTube kanál a nenechte si ujít jeho premiéru.