Den chleba1

News

Jaký byl průběh akce Den chleba a kdo zvítězil v celonárodní soutěži Chléb roku 2021?

20 Zář. 2021

Dne 15. 9. jsme se po dvou letech opět mohli zúčastnit největší pekařské akce v ČR. Naše auditorka MVDr. Hana Brožková zde přispěla odbornou přednáškou na téma neohlášených auditů z pohledu GFSI norem (IFS | FSSC | BRC).

Den chleba proběhl pod záštitou Svazu pekařů a cukrářů ČR v prostorách Střední průmyslové školy potravinářství a služeb Pardubice. Jeho součástí byly také výstavní stánky, které nabízely možnost ochutnávek různých druhů pečiva a prestižní soutěž Chléb roku, na které se již po sedmadvacáté sešli pekařští odborníci, aby společně vybrali jejího vítěze. 

V pěti kategoriích spolu soutěžili pekařští výrobci z celé republiky a posuzoval se: vzhled, tvar, objem, kůrka, střídka, vůně a chuť chleba. Chleby hodnotilo 20 certifikovaných komisařů a po dvoukolovém hodnocení pak v rámci galavečeru v prostorách výstaviště IDEON Pardubice došlo k vyhlášení těchto vítězů:

•    Chléb roku 900–1 200 g: BEAS, a.s., pekárna Choustníkovo Hradiště    
•    Chléb roku 500–800 g: Pekárna Racek, s.r.o., Přerov
•    Chléb bez hranic: United Bakeries a.s. – pekárna JZM Praha                  
•    Novinka roku: BEAS, a.s., pekárna Choustníkovo Hradiště                                  
•    Chléb mladých: Karlova pekárna, s.r.o., Židlochovice 

Potěšilo nás, že jsme se zde setkali i s našimi klienty, kteří se rovněž zúčastnili soutěže: PEK Group, a.s. (3. místo v kategorii: Chléb roku 900-1 200 g), PENAM, a.s. (3. místo v kategorii: Chléb roku 500-800 g) a JH GROUP, s.r.o. a Orkla Foods Česko a Slovensko, a.s., kteří na této akci byli také přítomní.

Všem vítězům i zúčastněným gratulujeme a děkujeme Svazu pekařů a cukrářů za povedeně zorganizovanou akci a za možnost její odborné podpory z naší strany.  V potravinářství máme bohaté zkušenosti a pokud se chcete dozvědět více o certifikaci v této oblasti, stačí kliknout ZDE.
 

Image

Den Chleba

Fotografie 1
Image

Den Chleba

Fotografie 2
Image

Den Chleba

Fotografie 3
Image

Den Chleba

Fotografie 4
Image

Den Chleba

Fotografie 5
Image

Den Chleba

Fotografie 6