Nefinanční ESG Reporting: Co Vás čeká a jak se připravit?

News

Nefinanční ESG Reporting: Co Vás čeká a jak se připravit?

7 Čer. 2022

ESG. Tři písmena, která ovlivňují, a ještě hodně ovlivní byznys v celé EU. ESG je spojené s nefinančním reportingem, který za fiskální rok 2025 budou muset firmy v EU s více než 250 zaměstnanci, čistým obratem nad 40 mil. EUR ročně (cca 1 miliarda Kč) nebo s aktivy v rozvaze vyšší než 500 mil. Kč dle nové evropské legislativy zahrnout do svých výročních zpráv.

Tato povinnost by se za fiskální rok 2026 měla vztahovat také na všechny malé a střední podniky. Je však pravděpodobné, že se jich dotkne mnohem dříve skrz dodavatelsko-odběratelské řetězce větších firem.

Nyní máte nejlepší část roku 2023 pro důkladnou přípravu na novou povinnost a je důležité toho využít dříve než konkurence, jinak budete muset vynaložit nemalé finanční prostředky a čas k dohnání všeho potřebného na poslední chvíli.

Zbývá totiž už jen 340 dní (od 25. 1. 2023) než CSRD směrnice, podle které budete přímo či nepřímo reportovat z více jak 82 metrik a 1154 datových bodů, ovlivní vaši společnost. Zajišťování shody s CSRD bude především týmová práce a bez spolehlivého partnera zkrátka půjde těžce. 

V rámci přípravy na novou evropskou legislativu můžete využít GAP analýzu od Bureau Veritas. Provedeme zhodnocení aktuálního stavu a navrhneme účinná opatření, která Vám pomohou splnit kritéria evropské legislativy a docílit vyššího ratingu v ESG hodnocení, na které přihlížejí investoři a banky.

#TIP: STÁHNĚTE SI ZDARMA CSRD PŘÍRUČKU a získejte informace, které vám pomohou v přípravě na implementaci CSRD.

U již existujících zpráv o udržitelnosti nabízíme nezávislé ověření, které pomůže prokázat, že jsou informace ve zprávě přesné a nestranné.

získejte více informací o esg v rámci našeho seriálu: esg v kostce