Nefinanční ESG Reporting: Co Vás čeká a jak se připravit?

News

Nefinanční ESG Reporting: Co Vás čeká a jak se připravit?

7 Čer. 2022

ESG. Tři písmena, která ovlivňují, a ještě hodně ovlivní byznys v celé EU. ESG je spojené s nefinančním reportingem, který za rok 2023 budou muset firmy v EU s více než 250 zaměstnanci, čistým obratem nad 40 mil. EUR ročně (cca 1 miliarda Kč) nebo s aktivy v rozvaze vyšší než 500 mil. Kč dle nové evropské legislativy zahrnout do svých výročních zpráv.

Tato povinnost by se od roku 2026 měla vztahovat také na všechny malé a střední podniky. Je však pravděpodobné, že se jich dotkne mnohem dříve skrz dodavatelsko-odběratelské řetězce větších firem.

Nyní máte nejlepší část roku 2022 na to se důkladně připravit na novou povinnost a je důležité toho využít, abyste získali náskok před Vaší konkurencí, udrželi stávající partnerství a přilákali nové investory a klienty.

V rámci přípravy na novou evropskou legislativu můžete využít analýzu od Bureau Veritas. Provedeme zhodnocení aktuálního stavu a navrhneme účinná opatření, která Vám pomohou splnit kritéria evropské legislativy a docílit vyššího ratingu v ESG hodnocení, na které přihlížejí investoři a banky.

U již existujících zpráv o udržitelnosti nabízíme jejich nezávislé ověření, které Vám pomůže prokázat, že jsou informace ve zprávě přesné a nestranné.

Informace o nefinančním ESG reportingu, které by Vám neměly uniknout, jsme pro Vás shrnuli v uplynulém webináři. Přehrajte si záznam z něj: